Me profesion bankiere, kush ishte Suela Saliaj, shqiptarja që u vra nga bashkëshorti në SHBA

Suela Saliaj, me profesion bankiere, është 32-vjeçarja që u vra nga bashkëshorti i saj në Florida.

Advertisements

Ajo u gjet e vdekur në banesë nga punonjësit e policisë, ndërkohë që 34-vjeçari Renato Muhaj rrëmbeu më pas vajzën e tyre e cila u arrit që të shpëtohej disa orë më vonë.

Suela jetonte prej disa vitesh në SHBA, ku kishin emigruar më pas prindërit si dhe vëllai i saj.

Advertisements

Motivet e krimit të rëndë nuk dihen ende, për shkak se policia ka qenë tepër e rezervuar në dhënien e informacioneve.

Sipas policisë, Renato Muhaj ka sulmuar edhe prindërit e tij në banesë të cilët janë dërguar për mjekim në spital.

Në profilin e saj në Linkedin, Suela liston një sërë aftësish të saj, ndërkohë që kishte më shumë se 5 vite eksperiencë në shërbimin e klientit në banka.

Artikulli paraprakDinamika e plotë/ 34-vjeçari vrau gruan, qëlloi prindërit dhe u mori telefonat
Artikulli tjetërÇfarë ndodh me trupin tonë kur konsumojmë kafe esëll në mëngjes