Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 12 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.4 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.4 lekë, ndërsa në shitje me 111.4 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 119.9 lekë dhe shitet me 120.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 71.6 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprak“Sapo mësova se nesër do arrestohet”/ Ish-ministri zbulon kush është banori i parë i BBV
Artikulli tjetërÇifti italian zhvendos punën në Shqipëri: Paguajmë pak taksa!