Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 10 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.6 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111 lekë, ndërsa në shitje me 112 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 120.2 lekë dhe shitet me 121.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 71.7 lekë.

Artikulli paraprakHoroskopi 10 janar, çfarë parashikohet për secilën shenjë
Artikulli tjetër“Shkakton ndërlikime të rënda deri në…”, epidemiologu Alimehmeti del me njoftimin e rëndësishëm dhe paralajmëron qytetarët