E rëndë në Britani/ 2-vjeçari vdes nga uria pranë babait të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Britani, ku një 2 vjeçar ka vdekur nga uria pranë trupit të babait të tij të vdekur.

Advertisements

Babai besohet se ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak, dy javë më parë.

Mësohet se një punonjëse sociale, bëri një vizitë rutinë në shtëpi më 2 janar dhe kur nuk mori asnjë përgjigje.

Advertisements

Dy ditë më vonë, më 4 janar, shkoi sërish një punonjës social, por as këtë herë nuk mori asnjë përgjigje.

Trupat e babait dhe të fëmijës u gjetën deri më 9 janar, kur vetë punonjësja sociale përdori një çelës nga pronari për të hyrë në shtëpi.

Nëna 43-vjeçare e vogëlushit e pa për herë të fundit djalin e saj para Krishtlindjeve pas një grindjeje me ish-in e saj, ku familja fajësonte shërbimet sociale.

Familja e shkatërruar e djalit të vogël fajëson shërbimet sociale, pasi ata shkuan në shtëpi dy herë, por nuk e kuptuan.

Artikulli paraprakBerisha ankimoi vendimin e “arrestit të shtëpisë” dhe kërkoi përjashtimin e gjyqtares! Apeli regjistron çështjen! Ja kush do ta shqyrtojë
Artikulli tjetër“U bo surrati i kësaj”, ashpërsohet debati mes Ilnisës dhe Rikes: Futja ndonjë teke se ke qef, po të dridhet buza