E BUJSHME! Antonio Conte emërohet trajneri i Milan

Antonio Conte të hënën tha se ka pranuar të jetë menaxher i AC Milan.

Advertisements

Sipas një raporti, italiani do të jetë trajner i gjigantëve të Milanit sezonin e ardhshëm.

Tashmë kishte raporte të shumta se kuqezinjtë ishin të interesuar për të siguruar shërbimet e Contes dhe se ai po fliste drejtpërdrejt me këshilltarin e lartë të klubit Zlatan Ibrahimovic.

Advertisements

Burime të shumta zbuluan se Conte ka rënë dakord me kushtet personale nga pronarët e klubit dhe do të marrë rolin nga sezoni i ardhshëm.

Conte, i cili mori një pushim për këtë sezon për të qenë me familjen e tij, refuzoi një qasje nga Napoli në tetor sepse donte të merrte kohë jashtë.
Ai kishte ndërprerë kontratën e tij me Tottenham Hotspur me pëlqim të ndërsjellë në mars 2023.

Ky do të ishte një rikthim në San Siro për italianin, i cili fitoi Scudetton në rivalët e Interit në 2021.

Para kësaj, ai kishte fituar statusin legjendar në futbollin italian, pasi ishte një ikonë për Juventusin, si lojtar dhe trajner, më pas u largua nga gjigantët torinezë për të drejtuar Kombëtaren e Italisë për dy vjet.

Artikulli paraprakShkatërrohet banda shqiptaro-rumune në Itali, sekuestrohen 5 kg kokainë, 100 kg marijuanë dhe 676 mijë euro
Artikulli tjetërShkëmbi ra mbi banesë dhe i zuri këmbët/ Familjarët apel për ndihmë, nuk përballojnë shpenzimet për kurimin e 25-vjeçarit