‘Çmendet’ moti në këtë vend, ja rrugët më problematike

Për shkak të motit të dimrit dhe borës në Greqi, rrugët në zonat malore rreth Athinës, Evias dhe Viotisë janë të mbyllura, ndërsa tragetet nuk po largohen nga porti për shkak të erërave të furtushme, raportojnë sot mediat greke.

Advertisements

Dëbora ra në kodrat e Parnitës dhe Pentelit në Athinë, duke bërë që autoritetet të mbyllin rrugët që të çojnë në malet përreth derisa ato të pastrohen nga bora dhe të jenë të sigurta për lëvizje, sipas portalit Kathimerini.

Pajisjet dimërore dhe zinxhirët e dëborës nevojiten në autostradën e vjetër kombëtare të Elefsinës rreth Kazasë në Atikën perëndimore, ndërsa shkollat, zyrat dhe bizneset në zonat e prekura nga moti i keq funksionojnë online, tha shërbimi i mbrojtjes civile.

Advertisements

Artikulli paraprakE trishtë! Ndahet nga jeta gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar
Artikulli tjetërDinamika e plotë/ 34-vjeçari vrau gruan, qëlloi prindërit dhe u mori telefonat