Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 22 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.7 lekë dhe shitet me 95.6 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.7 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 121.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprakE shtypën me makinë dhe e vranë me shkop bejsbolli, policia reagon për vdekjen e të riut. Familjarët: Ju kalltë zemra
Artikulli tjetërGreqi, mamaja gjen fotot në telefon, denoncon shqiptarin për abuzim me të bijën