Çfarë po ndodh sot? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 8 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.8 lekë, ndërsa në shitje me 112 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 119.9 lekë dhe shitet me 121.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 71.7 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprakParashikimi i motit për sot, 8 janar 2024
Artikulli tjetër“41-vjeçarja kishte sherre në familje”/ Gazetarja e njohur zbardh detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Durrës: Ja çfarë më tha vjehrra e saj