Çfarë po ndodh me monedhat e huaja, ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 13 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.3 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.4 lekë, ndërsa në shitje me 111.4 lekë.

Advertisements

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.3 lekë, ndërsa në shitje me 71.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Artikulli paraprakKjo është shqiptarja që drejtonte rrjetin e pros***ucionit në Athinë (Emri)
Artikulli tjetërAtentati në Tiranë dhe saga e hakmarrjes! Dy në varr, një në spital, tjetri në burg