Çfarë ndodhi në BBV? Instrumentisti i njohur shpërthen në lot

Ervin Gonxhi shpesh herë e ka shprehur në shtëpi që prej fillimit që i mungon shumë i biri. Ai teksa ka parë insertin është prekur shumë dhe është shprehur:

Advertisements

Shpirti im e di sesi po rri këtu. Para nisjes së spektaklit ai nuk dëshironte që unë të futesha në “BBV” pasi ai thoshte që si do rri unë pa ty dhe se si do fle pa ty, por këtë sakrificë po e bëj për të.

Ai sonte ka marrë një telefonatë nga i biri dhe është prekur shumë. Sapo ka dëgjuar zërinn e të birit ai ka shpërthyer në lot.

Advertisements

“Ti e di që të kam shpirt. Bushi të kam dhënë dy porosi, të lutem sillu mirë sepse tani je burri i shtëpisë. Më falni të gjithë për këto emocione të shumta, kjo ishte gjëja më e bukur për këto 10 ditë.”

Por surprizat nuk mbarojnë këtu për Ervinin, sepse pas këtyre fjalëve vogëlushi është futur në shtëpi dhe e ka takuar të atin. Ndërkohë banorët e tjerë kanë shpërthyer të gjithë në lot.

Marrëdhënia e tyre ishte një marrëdhënie më shumë se baba dhe bir, por ajo mes dy shokëve. Ai gjithashtu kërkoi që djalin e tij ta takojë edhe më banorët e tjerë.

Artikulli paraprakMonedhat e huaja, me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
Artikulli tjetërE rëndë në Francë/ Një i vdekur dhe dy të lënduar në protestat e fermerëve, makina hyn në rrugën e bllokuar dhe shtyp demonstruesit