“Blindohet” Shqipëria/ Peleshi: Dy helikopterë amerikanë Black Hawk do të shtohen në arsenalin e Forcave të Armatosura(Video)

Dy helikopterë amerikanë Black Hawk do të shtohen në arsenalin e Forcave të Armatosura në fund të këtij muaji. Kështu ka bërë me dije minsitri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Advertisements

“Një investim i madh dhe një hap i rëndësishëm që do të na japë fuqinë dhe përkushtimin e nevojshëm për të përmbushur misionet taktike dhe operacionet e emergjencave me më shumë efikasitet dhe siguri.

Ky lajm i shumëpritur në këtë fillimvit, në bashkëpunim me partnerin dhe aleatin tonë strategjik #SHBA është një shenjë e qartë se vendi ynë po investon në forcën dhe sigurinë e tij, duke e bërë Shqipërinë një vend më të sigurt dhe të përgatitur për sfidat e ardhshme.”

Advertisements

Artikulli paraprakVrasja e Ardian Nikulajt/ Portugezi me anti-plumb në seancë: Ndihem i rrezikuar!
Artikulli tjetërE kaloi natën e ndërrimit të viteve në spital, Arbana Osmani reagon pas daljes