Bënin “kërdinë” me baste sportive përmes telefonit, e pësojnë keq 3 persona në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 3 të rinj, për ioranizim të lojrave të fatit.

Advertisements

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë, në rrugën “Beluë Hatib”, shërbimet e Policisë gjetën të hapura në celularët e shtetasve R. H., 26 vjeç, D. J., 26 vjeç, dhe A. K., 27 vjeç, faqe që shërbejnë për vënien e basteve sportive.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i tyre dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Advertisements

Artikulli paraprakMoti në fundjavë/ Metereologia Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin
Artikulli tjetërI fundit/ Vrasja e 23-vjeçarit Gëzim Sinomatajt me snajper në ballkon, lëshohet urdhër arresti për një person