Arti në zi! Mbyll sytë përgjithmonë aktori i dashur për publikun

Aktori Adan Canto humbi jetën pas një beteje me kancerin, në moshën 42 vjeçare.

Advertisements

Canto është i njohur për disa paraqitje në projektet e mëdha si Fox, Hulu dhe Netflix. Aktori u nda nga jeta më 8 janar. Ai ishte i njohur për rolet e tij në serialin ” Designated Survivor “, i cili shfaqet edhe në Netflix. Ai ishte shfaqur edhe në serialin “ Narcos ”, në “ X-Men ”, ndërsa së fundmi ka marrë pjesë në një rol kryesor në serialin “ The Cleaning Lady ” të Fox/Hulu. Atje ai luajti gangsterin Armán Morales, i cili rekruton një nënë në organizatën e tij kriminale si pastruese, sepse ajo ishte dëshmitare e një vrasjeje.

Canto ka lënë pas gruan e tij, shoqen dhe partneren më të mirë Stephanie Ann Canto dhe dy fëmijët e tyre, Roman Alder, 3,5 vjeç dhe Yves Josephine, 1,5 vjeç.

Advertisements

“Cleaning Lady” këtë herë ka filmuar episodet e sezonit 3 me synimin për të dhënë premierë më 5 mars. Megjithatë, zyrtarët nuk kanë dhënë asnjë detaj për të ardhmen e personazhit të Kantos.

Produksioni do ta nderojë atë me një kartolinë nderimi që do të shfaqet në premierë.

” Ai do t’i mungojë shumë shumë njerëzve. Adani kishte një thellësi shpirti që pakkush e dinte vërtet. Ata që e panë, ndryshuan përgjithmonë ”, theksuan përfaqësuesit e tij.

” Jemi të shkatërruar kur mësuam për vdekjen e Adan Canto. Një aktor i mrekullueshëm dhe mik i dashur. Ne ishim të nderuar që e kishim atë si pjesë të familjes Warner Bros. Televizioni dhe FOX Entertainment që nga debutimi i tij në SHBA në The Following më shumë se një dekadë më parë, “tha Warner Bros në një deklaratë. Televizioni dhe FOX Entertainment.

Artikulli paraprakҪfarë ndodhi? Emina Çunmulaj përfundon në spital
Artikulli tjetër7 të infektuar me grip derri në Kosovë. Kërcënimi i ri i këtij dimri?!