Tragjedi në Greqi/ Rrëzohet avioni i Forcave Ajrore, raportohet për viktima

Një avion stërvitor i Forcave Ajrore greke është rrëzuar paraditen e sotme në Kalamata të Greqisë. Për pasojë, humbi jetën piloti i avionit, komandanti Epaminondas Kosteas 40 vjeç.

Advertisements

Ngjarja tragjike ndodhi para syve të bashkëshortes dhe dy fëmijëve të tij, të cilët po ndiqnin fluturimin stërvitor.

Shkaqet e rrëzimit të avionit janë ende të paqarta, teksa një hetim ka nisur për të hedhur dritë se çfarë ka shkuar keq.

Advertisements

Avioni luftarak u rrëzua 500 metra larg pistës së aeroportit

Artikulli paraprakSulmi kibernetik ndaj disa faqeve të institucioneve, reagon ashpër Petrit Vasili
Artikulli tjetërGJKKO shtyn për nesër vendimin për ish-kryeministrin Berisha