Panik në avion, lëndohen 11 persona gjatë fluturimit

Avioni me 225 pasagjerët që po udhëtonte nga Barbados në Manchester, kanë përjetuar momenti ankthi dhe paniku për shkak të turbulencave të forta.

Advertisements

Për pasojë 11 prej tyre u lënduan dhe u dërguan në spital për trajtim.

Pasagjerët po ktheheshin në shtëpi për Krishtlindje pak para mesnatës të 23 dhjetorit, kur Airbus A300-200 përjetoi “turbulenca” të forta në një lartësi prej 11 mijë kilometrash.

Advertisements

Avioni më pas u ul në Bermuda dhe pasagjerët u detyruan të kalonin Krishtlindjen larg familjeve të tyre.

Artikulli paraprakKinematografia në zi! Ndahet nga jeta në moshë të hershme regjisori i filmit “Gjirokastra”
Artikulli tjetër“Unë dhe Luiz Ejlli”, njihuni me 12-vjeçarin fenomen i rrjeteve sociale