Monedhat e huaja, në “krizë”, ja me sa shitet dhe blihet euro dhe dollari

Sot, më 27 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.6 lekë dhe shitet me 94.7 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103.2 lekë dhe shitet 104.1 lekë.

Paundi blihet me 118.6 lekë, shitet me 120 lekë.

Advertisements

Franga këmbehet në blerje me 109 lekë, në shitje me 110.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë dhe në shitje me 71.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Artikulli paraprakTemperaturat në minus dhe masa ekstreme sigurie, ja ku ndodhet “Ujku Polar”, burgu ku po mbahet Alexei Navanlny
Artikulli tjetër“Malltezi pa polic, Berisha i rrethuar”/ Gazetari i njohur zbardh prapaskenat: Ja çfarë do t’i ndalohet