I FUNDIT/ GJKKO dënon me 3 vite burg ish-kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla

GJKKO dënon me 3 vite burg ish-kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla

Advertisements

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Lefter Alla do të kryejë vetëm 2 vite burg.

Lefter Alla dhe 8 persona të tjerë u gjetën fajtorë për shpërdorim detyre, shkelje të barazisë në tendera dhe falsifikimit.

Advertisements

Artikulli paraprakShkrumbohet banesa në Has, familja e Sadri Meshit mbetet në qiell të hapur
Artikulli tjetërThellohet skandali me AKSHI, bien faqet e Tatimeve, e-Albania, ILDKPI, KLSH dhe Kadastra, miliona euro të investuara për mbrojtjen e të dhënave hidhen në erë, Linda Karçanaj që mbrohet nga Edi Rama