“Hajdut, qeverie e krimit! Rama ik”/ Berisha dhe protestuesit nisen drejt selisë së PS

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij e zhvendosën protestën nga Gjykata e Lartë drejt selisë rozë të Partisë Socialiste.

Advertisements

Berisha qëndroi për disa minuta para selisë së PS, ndërsa mbështetësit e tij hidhnin thirrje kundër qeverisë dhe kryeministrit Rama.

“Hajdut, qeveri e krimit”, ishin disa nga thirrjet e qytetarëve.

Advertisements

Ndërkohë më pas, protestuesit kalon para bashkisë së Tiranës, më pas në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për t’iu drejtuar më selise se PD.

Artikulli paraprakSot protesta e fundit? Berisha: Çfarë thua…kush e tha këtë?!!!!
Artikulli tjetër“Do të bëjnë gjithçka për ta rrëzuar atë nga pushteti, pasi ai po …”, Berisha paralajmëron Ramën: Nuk do t’i ndahemi derisa ta qërojmë nga pushteti