GJKKO kundër SPAK, pranon ankimin e Belerit për dëshmitarin Arsen Rama

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka pranuar kallëzimin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri ndaj dëshmitarit Arsen Rama.

Advertisements

Me anë të një vendimi të gjyqtarin, Erjon Bani, thuhet se SPAK nuk ka kompetencë lëndore për shqyrtimin e kallëzimit të bërë nga ankuesi Dhionisios Alfred Beleri.

Në këtë mënyrë, gjykata pranon ankimin e Belerit.

Advertisements

Artikulli paraprakKush është mjeku shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali
Artikulli tjetërKu ndodhet Arben Ahmetaj? Si përgjigjet Altin Dumani