Dridhet toka! Dy tërmete të forta godasin Serbinë

Tërmetet me magnitudë 4.2 dhe 3.8 ballë të shkallës Rihter kanë goditur mëngjesin e së enjtes zonën e Serbisë qendrore.

Advertisements

Sipas të dhënave zyrtare, tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash dhe ka goditur një zonë që ndodhet 51 kilometra në verilindje të Kragujevcit.

Për momentin nuk ka informacione për persona të lënduar apo dëme të mundshme materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakDo e pranonit ftesën për në BBV3? Agron Llakaj habit me përgjigjen
Artikulli tjetërSherri për kujdestarinë e fëmijëve, burg përjetë për vjehrrin që vrau dhëndrin në Tiranë