Çfarë është zbuluar? Merret vendimi i fundit për burrin që vrau Liridonën

Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallit u është vazhduar masa e paraburgimit edhe për dy muaj. Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Murselit – Ademaj u arrestuan më 30 nëntor. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, Mirlinda Gashi, zëdhënëse e Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Advertisements

“Referuar kërkesës tuaj për informata, ju njoftojmë se pas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prishtinë për vazhdimin e masës së paraburgimit në çështjen penale kundër të pandehurve N.M, G.P, dhe K.K, Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, ashtu që tre të pandehurve iu vazhdohet masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej dy muaj, për secilin. Masa e paraburgimit të pandehurve iu është vazhduar nga data 31.12.2023 deri më datë 29.02.2024”, tha Gashi për Telegrafin.

Lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt deri tani janë arrestuar katër persona, në mesin e tyre është edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Mbrëmjen e 29 nëntorit, në Prishtinë është vrarë 30-vjeçarja, Liridona Ademaj.

Advertisements

Rasti fillimisht u cilësua ‘Grabitje e armatosur me pasojë vdekjen’, pasi të dyshuarit, Granit Plava, Kushtrim Kokalla dhe bashkëshorti i së ndjerës, Naim Murseli, kishin inskenuar ngjarjen që të paraqitet si grabitje e armatosur.

Artikulli paraprak“Vesh triko dhe gjuan…”! “Zoti i drogës” dhe “xhelati” drejt “kalbjes” në burg
Artikulli tjetërSi nisi “loja” me farmacitë nën hetim nga SPAK që nga 2006. Lidhja e gruas së ish-ministrit Beqaj me aksionerët