Tronditëse në Itali/ Atentat ndaj çiftit të mjekëve, vdes në vend gruaja

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Italinë fqinje. Sipas mediave vendase, një mjeke është ekzekutuar teksa po futej në makinë bashkë me të shoqin, edhe ai mjek, në zonën Reggio Calabria. Bashkëshorti i saj ka mbetur i plagosur.

Advertisements

Doktoresha 67 vjeçare, Francesca Romeo po hipte në makinë, kur 2 persona, ende të paidentifikuar, i kanë zënë pritë dhe kanë qëlluar.

Policia e Reggio Calabria ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të zbardhur dinamikën e këtij krimi, ndërkohë që ka nisur hetim nga prokuroria e Palmës. Një nga pistat e hetimit është dhe lidhja me krimin e organizuar.

Advertisements

Artikulli paraprakBerisha nxjerr dokumentin: Gjyqtaren që më vuri dy masa e kam shkarkuar
Artikulli tjetërI FUNDIT! SPAK vendos detyrim paraqitje dhe i ndalon daljen jashtë vendit Ilir Beqjat