Shkrumbohet banesa, humbin jetën tragjikisht 5 persona

Pesë persona kanë humbur jetën pas një zjarri në një shtëpi në perëndim të Londrës të dielën mbrëma.

Advertisements

Ndërkohë sipas asaj që raportojnë mediat e huaja, një burrë është dërguar në spital ndërsa një tjetër është ende i zhdukur.

Kati përdhes dhe kati i parë i një shtëpie me tarracë të mesme u shkatërruan dhe një pjesë e çatisë u dëmtua gjithashtu. Zjarri është vënë nën kontroll në orën 01:30 të së hënës.

Advertisements

Komisioneri i Zjarrfikësve në Londër Andy Roe tha: “Ky është një incident tmerrësisht i trishtuar dhe mendimet e të gjithë ne në Brigadën e Zjarrfikësve të Londrës janë me familjen, miqtë dhe të gjithë ata që janë prekur në këtë kohë të vështirë.

“Stafi do të jetë sot në komunitetin lokal për të ofruar mbështetje dhe këshilla aty ku është e nevojshme.

Zjarri po hetohet nga autoritetet përkatëse.

Artikulli paraprakMarrëveshja Rama-Meloni për emigrantët, propagandë politike, ekspertët e njohur në Itali nxjerrin blof kryeministrin shqiptar, ja mashtrimi me kohëqëndrimin, nuk është 28 ditë sipas KM, por 18 muaj sipas protokollit të nënshkruar
Artikulli tjetër“E dua si djalin tim”, fjalët e agjentit të Duamenës një vit më parë: Zemrën e ka si një b*mbë me sahat