Policia Rrugore me dorë të hekurt, gjobit me 40 mijë lekë automjetin e ministres së PS! Masa ndaj deputetëve dhe efektivëve që parkojnë gabim

Policia Rrugore ka vepruar me dorë të hekurt duke gjobitur me 40 mijë lekë automjetin e ministres së PS, Delina Ibrahimaj.

Advertisements

Ministrja Ibrahimaj është gjobitur pasi ka përdorur fenelinat e policisë në mënyrë të paligjshme.

Gjithashtu dorës së hekurt të policisë rrugore nuk i kanë as deputetë dhe efektivë që parkojnë gabim.

Advertisements

Njoftimi i policisë:

Sot kemi ndërmarrë masa të rrepta ndaj disa mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Në mesin e tyre janë edhe automjete të punonjësve të administratës shtetërore me imunitet.

Në videon tonë, mund të shihni se si këto mjete, përfshirë ato që përdorin fenelinat e policisë në mënyrë të paligjshme, janë trajtuar sipas ligjit.

Kjo veprimtari është pjesë e angazhimit tonë për të siguruar një mjedis të sigurt rrugor për të gjithë. Nuk ka përjashtime kur bëhet fjalë për sigurinë rrugore!

Artikulli paraprakSali Berisha mbledh Kuvendin Kombëtar, pritet të bëhet votëbesimi! Çfarë parashikohet në rendin e ditës
Artikulli tjetërDrama! Në QSUT s’ka ilaç për kimioterapinë te fëmijët, gjyshja e 6-vjeçarit: Deri tani e kemi blerë, por s’kemi ku ta gjejmë. Vetëm krevati është falas