Pamje të rralla, zbulohet se çfarë ndodh në fund të detit kur bie tërmet (Video)

Një video e postuar në aplikacionin TikTok është bërë virale teksa shihen disa zhytës duke bërë zhytje të lirë dhe duke eksploruar koralet në fund të oqeanit. Por, është e rrallë të vëzhgosh një tërmet që ndodh në ujë.

Advertisements

Gjithçka duket e qetë dhe e bukur, me peshq që notojnë përreth. Krejt papritur, ju mund të shihni një rrymë të fortë që i tërheq zhytësit në një drejtim dhe më pas i hedh në drejtim të kundërt.

Pas këtyre pamjeve të gjithë ngremë një pyetje: “Sa e frikshme do të ishte kjo? Të jesh duke bërë zhytje dhe papritmas të bienjë tërmet të madh?”

Advertisements

VIDEO KETU

Artikulli paraprakEuro dhe dollari në krizë/ Këmbimi valutor për sot
Artikulli tjetërNëna e dy fëmijëve vritet nga rrufeja në plazh(Video)