Minatorët sërish në protestë para Kuvendit, zbulohet kërkesa e tyre

Minatorët kanë dalë sërish në protest përpara Kuvendit Popullor. Me kërkesën për më shumë të ardhura dhe ulje të moshës së daljes në pension.

Advertisements

Para godinës së seancës parlamentare, tentuan të takojnë deputetët por pa ia arritur.

Në protestë nuk janë vetëm deputetët e opozitës.

Advertisements

Jashtë godinës së seancave parlamentare me pankarta në duar, minatorët kanë kërkuar statusin.

Për këtë u kishin zënë rrugën të zgjedhurve, por pa mundur t’i takonin.
Rritje të pensionit dhe ulje të moshës se daljes në pension ishin kërkesat kryesore të tyre.

Në përfundim ata paralajmëruan të tjera marshime në vijim.

Artikulli paraprakËndrra zgjati vetëm 1 ditë, Mira Murati largohet nga drejtimi i “Chat GTP”
Artikulli tjetër6 ndryshime për vendin e parë, Silvinjo zbret në fushë me formacionin e ri