Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94.8 lekë dhe shitet me 95.8 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane sot blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 103.9 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.5 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 119.3 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakOperacioni i SPAK, Klodiana Lala zbardh prapaskenat: Pse Erzen Breçani refuzoi 500 mijë euro nga Ervin Mata
Artikulli tjetërAdoleshentët vrasin shokun e tyre pasi loja e shpirtrave Ouija ‘u tha ta bënin’