Horoskopi për sot, ja cilat shenja i pret suksesi

Martë 14 Nëntor 2023

Advertisements

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Kalimi i shkëlqyer i Mërkurit dhe Hënës do t’ju ftojë të pranoni sfida shumë stimuluese që mund t’ju lejojnë të bëni një ndryshim nga pikëpamja profesionale. Gjatë kësaj periudhe, mos pranoni kushtëzime nga njerëzit e tjerë. Muaji Nëntor do t’ju shohë të suksesshëm në shumë fronte.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Do ju pret një e martë e cila do të sjellë me vete dyshime të forta dhe hutime të forta, veçanërisht në ata që kanë përjetuar konflikte së fundmi me kolegët ose me personat që kanë një rol kryesor. Tensioni mund të rritet shumë do jini të kujdesshëm.

Advertisements

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të martën me Saturnin në aspektin negativ dhe Hënën jo aktive për Binjakët, kjo ditë në mes të nëntorit mund të jetë shumë stresuese. Do të duhet të përpiqeni të racionalizoni angazhimet tuaja duke i dhënë përparësi gjithçkaje që është jetike për ju, duke shtyrë ato angazhime që nuk janë vendimtare për momentin.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të martën çiftet e sapolindur që kërkojnë siguri dhe garanci, tani do të duhet të kërkojnë një krahasim të drejtpërdrejtë për të kuptuar se me kë kanë të bëjnë. Yjet rekomandojnë të flisni qartë dhe drejtpërdrejt, gjithashtu për të shmangur keqkuptimet. Për sa i përket punës, do të duhet të rishikojmë disa projekte.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të martën gjatë orëve në vijim do të keni mundësi të zgjidhni disa probleme që ju kanë shkaktuar shqetësim. Një zgjim i papritur i pasionit është gjithashtu i mundur. Sa i përket punës, me këta yje ka të ngjarë të ketë një luftë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të martën nuk duhet të ekzagjeroni. Këto ditë në mes të nëntorit mund të lënë gjurmë por edhe të krijojnë disa mosmarrëveshje të përkohshme. Për sa i përket punës, mund të ekzistojë mundësia e krijimit të marrëdhënieve të reja pune dhe profesionale.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të martën tranziti i Venusit ju lejon të veproni me liri, arrin shkathtësi e mirë që ndihmon zemrat e vetmuara dhe të zhgënjyera të çiftit. Fundi i këtij muaji sjell një kapacitet të mirë për veprim, duroni edhe disa ditë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të martën gjatë orëve në vijim do të prireni të jeni polemizues. Kafshoni gjuhën nëse është e nevojshme. Përsa i përket punës, gjatë periudhës së verës u krijuan shumë ankthe, por në shumicën e rasteve mund të jemi optimistë, do të ketë konfirmime dhe stabilitet.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të martën hidhuni në dashuri. Përfitoni nga aspekti i mirë i Venusit, nuk mund të prisni rezultate nëse nuk e vendosni veten atje. Nëse jeni vetëm dhe nuk keni përgjegjësi familjare, periudha nuk do të jetë aspak e shkurtër me aventura. Edhe nëse fitoni më shumë do të detyroheni të mbyllni disa vrima ekonomike.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të martën çifti mungon momenti erotik. Mund të ketë ndonjë keqkuptim në shtëpi dhe në marrëdhëniet me anëtarët e familjes. Duhet të ndiqni gjithçka me kujdes dhe të organizoheni sa më mirë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të martën do keni nevojë për dashuri ose miq për të gjetur forcën e duhur për të rifilluar veten. Për sa i përket punës, duhet të harrosh dy javët e para të nëntorit, disa projekte nuk kanë nisur, ka pasur vonesa për arsye të ndryshme. Tani ju duhet të bëni një ndryshim.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të martën muaji më i rëndë apo më i largët në dashuri ishte tetori, kjo nuk do të thotë se dashuria mungon, por ka të ngjarë që rrethanat e jashtme të marrëdhënies të kenë sjellë dyshime. Fillimi i javës kërkon kujdes.

Artikulli paraprakBerisha: Jam më i fuqishëm se kurrë, socialistët po fshihen si minjtë!
Artikulli tjetër“Lorik Cana si Dwamena”, gazetari i njohur tregon detajin shokues të Europianit me kapitenin: E fshehën të gjithë vetëm që të luante ëndrrën e tij