Betejë e fortë në Parlament, Berisha futet LIVE: Mosbindja civile sapo nisi

Këtë të Hënë do të diskutohet në Parlament projektbuxheti i vitit të ardhshëm, i cili për herë të parë kap një vlerë prej 7 miliardë Eurosh.

Advertisements

Seanca është planifikuar të nisë në orën 10:00 dhe në bazë të rendit të ditës, pritet të miratohen dhe disa projektligje të tjera. Por opozita ka shkuar një orë para duke nisur përplasjet.

“Sapo kemi nisur mosbindjen civile” tha Berisha. Pas debateve dhe shtyrjeve me gardën, nuk i kurseu batutat me socialistin Toni Gogu. “Pastor me cfarë do të mbrohesh me gardistë apo mësimet e Zotit, je larguar prej tyre”.

Advertisements

Artikulli paraprakMomenti pikant/ Kryeministri futet me eskortë në Kuvend teksa Berisha jepte intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!
Artikulli tjetërReshje shiu, rrebesh dhe dëborë, meteorologu Hakil Osmani zbulon se çfarë do të ndodhë me motin këtë javë