A preket edhe Shqipëria? Ciklonet dhe shirat e dendur godasin vendin fqinj, lëshohet alarm i verdhë për tetë rajone

Cikloni i dimrit që vjen nga Europa Veriore fillimisht do të godasë qendrën dhe më pas do të prekë edhe jugun.

Advertisements

Për sot, alarmi i verdhë është lëshuar në tetë rajone të vendit: Abruzzo, Basilicata, Kalabria, Campania, Lazio, Marche, Toscana dhe Umbria.

Përkeqësimi i kushteve atmosferike në vendin fqinj do të pasohet me reshje shiu, shtrëngata dhe forcim i dukshëm i erës, me det të trazuar dhe ulje të përkohshme të temperaturave.

Advertisements

Artikulli paraprakUEFA “mahnitet” nga festa e kombëtares(Foto)
Artikulli tjetërAeroporti i Vlorës, VOA: Vijojnë punimet mes kundërshtimeve nga mbrojtës të mjedisit