Nuk e fuste në lojë se është shqiptar, Ernest Muçi “përshëndet” trajnerin serb pas super golit (Video)

Sulmuesi shqiptar, Ernest Muçi ka qene protagonist i një super goli gjatë përballjes Piast Gliëice-Legia e cila u zhvillua në Varshavë.

Advertisements

Ndonëse ekipi i shqiptarit arriti të merrte vetëm një barazim nga ndeshja goli i tij tronditi rrjetën dhe plotësoi “hakmarrjen” e Muçit ndaj trajnerit të tij serb.

Aleksander Vukovic është trajner i ekipit dhe për shkak të origjinës së Muçit nuk e ka futur shumë në lojë.

Advertisements

Në momentin që Muçi gjen portën për ekipin në minutën e 69-të lojtari i kombëtares shpërtheu pas golit.

Në mimikën e tij dallohen “përshëndetjet” në shqip ndërsa duket që i drejtohet trajnerit serb.

VIDEON E GJENI KËTU

Artikulli paraprakNdodh në Spanjë/ Lojtarët e Las Palmas dalin për kafe në aeroport dhe humbin avionin për ndeshjen e sotme me Seviljen
Artikulli tjetërShiti në argjendari aksesorë të vjedhur floriri, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë