Del foto e autorit të vrasjes së Valter Fierzës në Shkodër, arrestohet vëllai i tij

Personi që shihni në foto është 24-vjeçari Klodian Mhilli autori i dyshuar i vrasjes së 33-vjeçarit, Valter Fierza mbrëmjen e së enjtes në fshatin Hot i Ri.

Advertisements

Krahas tij, Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim edhe 3 të rinj të tjerë lidhje shoqërore dhe familjare me autorin që dyshohet se kanë marrë pjesë në ngjarje.

Në pranga për këtë ngjarje ka përfunduar vetëm i vëllai i autorit, Paolo Mhilli.

Advertisements

Në foto, autori i vrasjes, Klodian Mhilli

Shkak i ngjarjes së rëndë që i kushtoi jetën 33-vjeçarit Fierza, dyshohet të jetë bërë një konflikt mes personave të përfshirë në vrasje dhe vëllait të viktimës, shtetasit Kolë Fierza, për parkimin e makinës.

I vënë përballë 5 personave, në ndihmë të Kolë Fierzës ka ardhur i vëllai i tij, Valteri. Sapo ky i fundit është afruar, Klodian Mhilli dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri 33-vjeçarin duke e lënë të vdekur në vend.

Arma e zjarri tip pistoletë dhe 3 gëzhoja u sekuestruan nga grupi hetimor në vendngjarje, prova të cilat shërbyen për identifkimin e autorit.

Pavarësisht sqarimit të rrethanave të ngjarjes, hetuesit nuk përjashtojnë mundësinë që sherri për vendin e parkimit mbrëmjen e së enjtes të ketë qenë në vijimësi të përplasjeve që autori ka patur me viktimën dhe vëllain e tij.

Viktima dhe personat e akuzuar për këtë ngjarje kishin njohje me njëri-tjetrin pasi banonin në të njëjtën lagje.

PERSONAT E AKUZUAR:

Klaudio Mhilli

Aleksandër Mhilli

Paulo Mhilli

Luçiano Mhilli

Enton Dushaj

/5pyetjet.al

Artikulli paraprak“Ai është bërë tym”- Çfarë e zemëroi bashkëshortin e Olta Gixharit, aktorja rrëfen problemin me Dorin: Po përpiqemi shumë për…
Artikulli tjetërVrau gruan me thikë, merret vendimi për shqiptarin në Greqi