A do të ketë reshje shiu? Ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Ditën e enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Advertisements

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimatre. Në orët e mesditës vranësirat përgjatë relieveve malore do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të uëlt.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 16 deri 34°C

në zonat e ulëta 16 deri 35°C

në zonat bregdetare 19 deri 33°C

Artikulli paraprakPlagosi me armë zjarri efektivin e policisë, lokalizohet autori 42-vjeçar, pritet arrestimi i tij
Artikulli tjetërParashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju