‘Isha rastësisht në zonë, e pashë e vrava”/ DËSHMIA e Habib Rexhës: Isha me shokun tim dhe…

Zbardhen pjesë nga dëshmia e Habib Rexhës, autori i dyshuar i ekzekutimit të Arjan Gosës, pak ditë më parë në Kavajë.

Advertisements

“Krimin e kreva pa e menduar, e pashë dhe e vrava”, ka thënë ai.

Gjatë dëshmisë së dhënë nga Rexha përballë oficerëve të policisë gjyqësore, ai ka rrëfyer se si ka vendosur të kryejë krimin e rëndë. Ai ka treguar për policinë se ditën e ngjarjes ka qenë rastësisht në të njëjtën zonë me Arjan Gosën. Ai është shprehur se në makinë ka qenë një shokun e tij, i cili nuk ka qenë në dijeni të situatës. I ka kërkuar mikut të tij të parkonte pak metra larg lokalit dhe ka shkuar e ka qëlluar me pistoletën, të cilën e mbante me vete dhe pa leje.

Advertisements

Më tej, ai ka treguar për policinë, se i ka kërkuar mikut të largohen, duke e lënë diku në dalje të Kavajës. Autori ka qëndruar në Kukës këto ditë.

Pas negociatave me familjarët këta të fundit kanë kërkuar 2-3 ditë kohë për ta bindur djalin e tyre të vetëdorëzohet, për shkak se duke ja njohur temperamentin e djalit të tyre dhe i druheshin një përplasje apo ngjarje tjetër.

Artikulli paraprakVrau Arjan Gosën dhe u largua në këmbë, zbardhet dëshmia e autorit: E pashë rastësisht në lokal dhe u ktheva. Veprova nga …
Artikulli tjetër3 shenjat e Horoskopit qe do u mbushen xhepat plot në qershor