Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të politikanëve dhe biznesmenëve të njohur(FOTO)

Është duke vazhduar sekuestrimi i objekteve të ndërtuara në mënyrë ilegale në Brezovicë –  Zona e II-të, e Parkut Kombëtar “Sharri”.

Prokurori i rastit u shpreh ditën e sotme se vilat u takojnë pronarëve të “të gjitha strukturave”, duke përfshirë politikanë e biznesmenë.

Advertisements

Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të

Sipas raporteve të prokurorisë, vërtetohet se në këtë zonë janë të ndërtuara rreth 100 objekte në kundërshtim me Ligjin për Parkun Kombëtar “Sharri” nr.04/L-087 si dhe Planin Hapësinor për Parkun Kombëtar “Sharri” të aprovuar nga Kuvendi i Kosovës.

Advertisements

Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të

T7 sjellë pamje nga vendi i ngjarjes teksa po bëhet sekuestrimi i vilave.

Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të

Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të

Vazhdon super-operacioni/ Dalin pamjet e sekuestrimit të vilave të

Artikulli paraprakTë bardhë apo të zezë? Sipas ekspertëve kjo bukë është më e shëndetshmja
Artikulli tjetërKriza ekonomike, qeveria e Kosovës merr vendimin, jep 100 euro shtesë për çdo pensionist