Tek këto çifte shenjash të zodiakut s’ka “shkëndija”

Mund të keni takuar personalitete interesante, meshkuj që i kishin të gjitha cilësitë, por nuk e ndjenit ende atë shkëndijë. Ka disa kombinime që janë të papajtueshme dhe ne i paraqesim më poshtë që të dini se çfarë të shmangni në të ardhmen.

Advertisements

Kur flasim për shenja të përputhshme, mendja juaj mund të shkojë tek shenjat “e kundërta” (ato që janë saktësisht të kundërta në rrotën astrologjike). Sidoqoftë, në botën e zodiakut të kundërtat tërhiqen. Kombinimet si Gaforrja me Bricjapin apo Demi me Akrepin janë të suksesshme sepse janë në shumë mënyra të pajtueshme me njëri-tjetrin. Gaforrja zbut skajet e vrazhda të Bricjapit, ndërsa Akrepi i mëson Demit se si të hyjnë në kontakt me anën e tyre mistike.

Një karakteristikë tjetër që tregon përputhshmërinë e shenjave është se ato kanë një element të përbashkët. Dashi dhe Shigjetari shkojnë mirë sepse të dy janë shenja zjarri, ndërsa shenjat e ajrit si Binjakët dhe Ujori mund të qëndrojnë zgjuar gjithë natën duke folur për akademikët.

Advertisements

Një mospërputhje ndodh kur shenjat i përkasin një elementi tjetër, por nuk janë përballë njëra-tjetrës në rrotën astrologjike. Është e mundur që personat me shenja “të papërputhshme” të qeshin me njëri-tjetrin dhe të jetojnë të lumtur, por yjet do ta bëjnë shumë të vështirë të kenë diçka romantike.

Shigjetari dhe Demi: spontaniteti dhe liria kundrejt mërzisë dhe “strukjes”.

Gaforrja dhe Peshorja: emocionaliteti dhe impulsi kundrejt monotonisë dhe pavendosmërisë.

Binjakët dhe Bricjapi: llafazania dhe manipulimi kundrejt qetësisë dhe mërzisë.

Artikulli paraprakMbi 5 miliardë celularë do të dalin jashtë përdorimit në 2022, a është dhe i juaji?
Artikulli tjetërTregon se ka gjetur punë në internet, Aleksia Peleshi “përplaset” me ndjekësit: Ti, vajza e ministrit…(FOTO)