“Mos parko”, i vihet flaka gjatë mbrëmjes makinës së parkuar në Korçë (Detaje)

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në lagjen 16 të Korçës. Mësohet se automjeti ka qenë i parkuar. Ndërkohë që dyshohet për një zjarrvënie të qëllimshme.

Advertisements

Vihet se re se makina gjendet e parkuar përpara një ndërtese në derën e madhe të së cilës shkruhet “Mos parko”.

Advertisements

Policia mbërriti në vendngjarje për të bërë ekspertizën dhe për të përcaktuar rrethanat dhe shkaqet e një ngjarje të tillë.

Artikulli paraprakIdentifikohet autori i vrasjes në Elbasan, ky është 20-vjeçari që ekzekutoi Madrit Ulqinakun pas sherrit për motive të dobëta
Artikulli tjetërNë 1997-tën i vranë edhe vëllain, ngjarja që tronditi Elbasanin, Ulqinaku ishte kthyer për pushime në atdhe, si u vra në mes të qytetit