Lajm i hidhur/ Ndërron jetë në moshën 48-vjeçare aktorja shumë njohur, koleget prekin me mesazhin

Një lajm i hidhur vjen për kinematografinë, ku bëhet me dije se ka ndërruar jetë në moshën 48-vjeçare aktorja Anna Rita Luceri, pjesë e grupit Ciciri dhe Tria, e cila kishte arritur kulmin e famës në Zelig në vitet 2000.

Advertisements

Treshja, me origjinë nga provinca e Leçes, propozoi në skenë duke imituar tre gra që luteshin përmes teksteve të këngëve shumë të njohura.

Përveç shfaqjes me Claudio Bisio dhe Vanessa Incontrada (ata morën pjesë edhe në Zelig Covid Edition dy vite më parë, për të mbështetur sektorin artistik gjatë pandemisë), Luceri mori pjesë me grupin e saj edhe në Tù Sì que vales, Domenica Cinque, Kolorado.

Advertisements

Anna Rita Luceri vdiq për shkak të një sëmundjeje të pashërueshme, e cila u zbulua vetëm dy javë më parë, sipas mediave lokale. Megjithatë, do të ishte urdhëruar një autopsi për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

“Afër nesh përgjithmonë”: kështu kujtuan koleget e saj Carla Calò dhe Chicca Sanna nga grupi Ciciri dhe Tria me një foto bardh e zi shoqen e saj të humbur.

Artikulli paraprakTuristi duke folur në TV sa i bukur është plazhi, uji i ftohtë dhe i pastër, ndërkohë hajduti i vjedh çantën dhe largohet me shpejtësi(Video)
Artikulli tjetërBalluku mesazh qytetarëve shqiptarë: Shmangni ndriçimin e panevojshëm kur ndodheni në shtëpi