Publikohen pamjet apokaliptike/ Territori nga ‘sytë’ e NASA-s. Ukraina po errësohet!

Gjithçka ka ndryshuar në Ukrainë! Vetëm për 14 ditë kanë humbur jetën qindra ukrainas, kanë veshur rrobat ushtarake, kanë mësuar të përdorin armët dhe kanë dalë të mbrojnë atdheun.Në fotot e mëposhtme do të shihni Ukrainën nga lartë, në dy data të ndryshme. Më 7 shkurt dhe 7 mars. Diferenca e dukshme nga fotografitë është ndriçimi mbi territorin ukrainas.

Advertisements

Rusët i kanë pushtuar, i kanë lënë pa ujë, pa drita, pa ushqim…madje i kanë marrë dhe jetën.

7 shkurt

Advertisements

7 mars

Tani, vetëm pak ndriçim mund të vihet re në Ukrainë! Shihni diferencës me vendet e tjera

Kyiv, kryeqyteti, është në vëmendjen kryesore të të gjithë botës.

Artikulli paraprakRama: Na pret një luftë e vërtetë, po vjen nje rritje marramendëse e çmimeve
Artikulli tjetërLajm i mirë! Anëtarësimi në NATO, qeveria e Kosovës hedh sot hapin e parë