Trondit futbollisti profesionist, zbulon është lodhur nga jeta e dyfishtë: Jam homos*ksual!

Lojtari i Adelaide United, Josh Cavallo, ka zbuluar se është homos*ksual, duke u bërë i vetmi futbollist profesionist mashkull në botë që e bën këtë.

Advertisements

21-vjeçari shkroi në rrjetet sociale se ishte “gati të fliste për diçka personale për të cilën më në fund ndihej rehaj”.

“Unë jam futbollist dhe jam ho mos*ksual. Gjithçka që dua të bëj është të luaj futboll dhe të trajtohem në mënyrë të barabartë”, ka deklaruar ai.

Advertisements

Josh tha se ishte i lodhur duke u përpjekur të performonte sa më mirë “dhe të jetosh këtë jetë të dyfishtë, është rraskapitëse”.

“Kam gjashtë vite që l uftoj me s*ksualitetin tim dhe jam i lumtur që mund ta tregoj atë”.

Pak futbollistë elitarë meshkuj kanë dalë si h omos*ksualë gjatë karrierës së tyre. Ish-mesfushori i Aston Villas, Thomas Hitzlsperger, zbuloi se ishte homos*ksual pasi u tërhoq nga sporti.

Në vitin 1990, Justin Fashanu doli si homos*ksual. Ai v rau vetën në vitin 1998 pas ak uzave për s ulm s*ksual nga një 17-vjeçar në SHBA.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Artikulli paraprakDepoja që furnizon banorët e Krujës me ujë të pijshëm pa asnjë element sigurie, lehtësisht e ndikueshme nga faktorët e jashtëm(Video)
Artikulli tjetërAlibeaj paralajmëron administratën e Kuvendit: Do ju kallëzoj penalisht! Ndërpritet transmetimi