Receta me të cilën e rigjeneroni lëkurën, ja me çfarë duhet ta fërkoni trupin tuaj

Pastrimi i trupit me kafeinë është sa forcues dhe stimulues, aq dhe i shëndetshëm. Sidomos kafeja e bluar ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së celulitin dhe shtresimin e qelizave të lëkurës.

Advertisements

Studimet kanë treguar gjithashtu se promovon përtëritje, madje dhe kullimin limfatik (efekt masazhi) dhe ndihmon në pastrimin e trupit.

Kafen që konsumoni mund ta përdorni dhe për një pastrim freskues të trupit. Me këtë përbërës mund të hiqni produktet e shtrenjta, por gjithashtu dot ë jeni në gjendje t’i shihni efektet e saj shumë shpejt.

Advertisements

Merrni një filxhan kafe të bluar, një filxhan sheqer organik ose kripë guri, një filxhan vaj kokosi të shkrirë, vaj esencial dhe përziejini.

Para se ta aplikoni në trup, bëni një dush të nxehtë për të hapur poret. Pastaj aplikojeni masën me një furçë të butë për 20 minuta. Pasi ta shpërlani përbërjen, trupi do të ndihet më i freskët.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Artikulli paraprakVideo/ 2 motoçikleta bëhen “copë” në një aksident, gjithçka filmohet rastësisht gjatë një raportimi live
Artikulli tjetërCovid-19/ Kosova shënon afro 70 mijë të infektuar, 426 raste pozitive në 24 orët e fundit