“Të bëhemi gati për…”, Stoltenberg zbulon lëvizjen e bujshme nga Putin dhe bën thirrjen e fortë

“Vladimir Putin dëshiron të përdorë dimrin si armë dhe ne duhet të përgatitemi për sulme të reja, prandaj i dhamë Ukrainës sisteme shtesë të mbrojtjes ajrore”. Kështu deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në Bukuresht, në prag të takimit të jashtëm.

Advertisements

Duke folur në Bukuresht në prag të takimit të ministrave të jashtëm të Aleancës Atlantike, i cili do të trajtojë kryesisht situatën në Ukrainë.

“Këto janë sulme që synojnë të godasin infrastrukturën dhe kërkojnë të shkatërrojnë sistemet e shpërndarjes së energjisë elektrike dhe gazit, shërbimet për qytetarët ukrainas. Putini po përdor dimrin si armë kundër Ukrainës, është e tmerrshme,” komentoi ai.

Advertisements

Artikulli paraprakZgjedhjet, Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë: Ja si i vodhi Rama zgjedhjet, Berisha është në dijeni
Artikulli tjetër‘E kam ble vendin e varrit tim, shkoj dhe e vizitoj çdo ditë, s’kam frikë’! Habit artistja shqiptare me deklaratën që bën