Mos i fshihni paratë kurrë në këto vende në shtëpi!

Për shumë njerëz, ruajtja e parave në shtëpi është një zakon. Megjithatë, kjo nuk është një ide e mirë sidomos nëse bëhet fjalë për vende që janë lehtësisht të aksesueshme nga hajdutët. Pra, ka disa vende të ndaluara në shtëpi ku nuk duhet t’i lini asnjëherë paratë tuaja.

Advertisements

Së pari, mos i lini asnjëherë në pajisjet elektrike apo të vjetra. Nëse po mendoni t’i fshihni para brenda pajisjeve ose në një një celular të vjetër, atëherë mos e bëni. Ka mundësi që pajisjet të tërheqin interesin e hajdutit si objekte sepse shumë njerëz përdorin këto taktika.

Së dyti, është dysheku dhe arsyeja është e dukshme. Është streha klasike numër një. Ju nuk dëshironi të bëheni kaq të parashikueshëm. Zgjedhjet e ardhshme shumë të këqija për të mbajtur paratë tuaja janë në sirtarë. Mos fshihni para ose ndonjë send në kopsht apo në një vazo në ballkon.

Advertisements

Ide për vende të sigurta

Megjithatë, ka edhe disa vende ku mund t’i fshihni paratë tuaja. Lodrat e fëmijëve janë një zgjidhje e mirë sidomos në një dhomë tashmë të çrregullt. Është gjithashtu e zgjuar t’i mbështillni mirë paratë dhe t’i vendosni në një qese hermetike dhe t’i groposni në një vazo me lule.

Artikulli paraprak“Squid Game”, filmi që theu shikueshmërinë! Çfarë pritet të ndodhë më 17 shtator në Los Angelos
Artikulli tjetër“Jam super s*ksi”/ Nga mesazhet erotike, videot n*do dhe… Serena Sula rrëfen si përfundoi në shtrat me youtuber-in britanik: E ndava nga gruaja