Ish-kryeministri Sali Berisha i ka habitur të gjithë në Kuvend me veprimin e tij të papritur. Teksa po votohej rezoluta kundër masakrës serbe në Kuvend, ai ka marrë telefonin dhe ka nisur të filmojë momentin që në sallë po zhvilloheshin debate.

Advertisements

Kryetarja e Kuvendit Lidndita Nikolla kërkonte qetësi për të nisur pocesin e votimit, kurse Berisha qëndronte në këmbë duke filmuar.

Në këmbë duke replikuar ishin edhe deputeti Flamur Noka, kreu i grupit të Partisë Socialiste Taulant Balla e shumë të tjerë.

‘Votuat sipas urdhrit të Aleksadër Vuçiç. Shqipëria nuk ka patur kurrë më anti-shqiptar si Edi Rama. Votuat duke shkelmuar mbi jetët e 10 mijë shqiptarëve në Kosovë.’- tha Berisha duke fotografuar ata që votuan kundër.

Advertisements