Shkrumbohen makinat e ish zyrtarit të lartë shqiptar dhe bashkëshortes së tij

Ish-kryetarit të Shkupit, Petre Shilegov, mëngjesin e sotëm i është djegur automjeti i tij tip “Audi”, ndërsa nga zjarri janë përfshirë edhe tri vetura të tjera “Passat”, “Matiz” dhe “Nissan”. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit të makinës.

Advertisements

Vetura paraprakisht ka qenë e parkuar nga bashkëshortja e Shilegovit, konfirmojnë nga MPB.

Advertisements

“Më datë 09.03.2022 ora 03: 20 është raportuar se në rr. “Petre Piruze” në Shkup ka shpërthyer zjarr në automjetin “Audi” me targa të Shkupit në pronësi të personit juridik të parkuar nga J.SH.

Nga zjarri janë përfshirë edhe automjetet “Passat”, “Matiz” dhe “Nissan” me targa të Shkupit, të gjitha në pronësi të D.M. (53)”, njoftojnë nga MPB.

Po punohet për zbardhjen e rastit.

Artikulli paraprakBombardimet ruse vrasin kampionin ukrainas, shuhet e gjithë familja e tij
Artikulli tjetërReagon menjëherë këngëtarja e njohur shqiptare pasi u tha se i dha fund lidhjes së gjatë me ish zyrtarin e lartë shqiptar dhe biznesmenin e fuqishëm