“Më vjen keq, nuk e ndaluam dot luftën”, Redaktori rus i lajmeve u kërkon falje kolegëve ukrainas (VIDEO)

Redaktori i një faqeje lajmesh ruse u kërkoi falje kolegëve të tij ukrainas për luftën, kur u shfaq përkrah një gazetari ukrainas në BBC.

Advertisements

Ivan Kolpakov duhet të drejtojë faqen e tij të pavarur të lajmeve, Meduza, nga jashtë vendit.

Advertisements

“Dua të kërkoj falje për kolegët e mi ukrainas”, tha Kolpakov në Media ShoW. “Më vjen vërtet keq që nuk i ndaluam autoritetet ruse ta bëjnë këtë”.

Artikulli paraprakBashkimi Evropian merr “vendimin historik” për Ukrainën
Artikulli tjetërUkrainasit japin alarmin për një katastrofë bërthamore: Ushtria ruse kanë hyrë dhe kanë hapur zjarr ndaj…