Ka nisur prej disa minutash raundi i dytë i diskutimeve mes delegacionit ukrainas dhe atij rus. Takimi ka nisur jo pa ‘incidente’.

Advertisements

Sapo delegatët ukrainas kanë hyrë në vendin e takimit me delegatët rus, ka nisur dhe takimi i duarve mes palëve.

Por ajo që është bërë virale në rrjet është momenti kur Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, në një moment ‘ngec’ ti japë dorën përgfaqësuesit rus.

Advertisements

Kjo jo për faktin e mungesës së dëshirës, por për shkak të ngatërresës së duarve të delegatëve me njëri-tjetrin. /Abcnews.al