Ky është Horoskopi Mujor për muajin Mars 2022 sipas Susan Miller për të gjitha shenjat. Në të njëjtën kohë, disa ndriçues dhe planetë – dielli i sigurt, Merkuri i dërguari, Jupiteri i shtrirë dhe Neptuni shpirtëror – do të lëvizin nëpër shenjën e ujit të pafalshëm dhe shpirtëror të Peshqve, duke stimuluar imagjinatën tonë ndërsa fantazojmë se çfarë mund të na ofrojë pranvera sapo të jetë në lulëzim i plotë.

Advertisements

Ky është një muaj për të përqafuar anën tuaj mistike, shpirtërore, ndërsa planifikoni sa më mirë për të ardhmen, e cila, siç do të dëshmojë fundi i muajit i ngarkuar nga Dashi, do të jetë këtu para se ta kuptoni.

Dashi

Ju keni hyrë në rrugën tuaj profesionale pasi planetët janë grumbulluar në zonën tuaj të karrierës që nga dhjetori, por ky do të jetë muaji që më në fund do të çliroheni dhe do të filloni të përshtateni me lidhjet tuaja, ëndrrat tuaja dhe markën tuaj personale. Si fillim, rreth datës 2 mars, kur hëna e re bie në zonën tuaj shpirtërore, do të ndiheni sikur letargji dhe meditimi është mënyra më e mirë për të pushuar dhe për t’u rimbushur në mënyrë që të fitoni më shumë qartësi rreth asaj që dëshironi të arrini në javët në vijim. Edhe pse do të ndiheni sikur keni nevojë të dëshpëruar për një pushim, qetësia e Jupiterit me fat me ngjarjen hënore ju lejon të mendoni në një mënyrë të madhe. Ju mund ta gjeni veten të tërhequr nga vendosja e një qëllimi që është i rrënjosur në përmbushjen shpirtërore më shumë sesa në rezultatet e jashtme.

Vetëm disa ditë më vonë, më 6 mars, sundimtari juaj, Venusi shoqëror dhe Marsi do të zhvendosen në zonën tuaj të miqësisë dhe dëshirave afatgjata – ku do të qëndrojnë përkatësisht deri më 5 dhe 14 prill – duke përforcuar suksesin dhe vrullin tuaj kur të bashkoheni. forcat me miqtë dhe kolegët. Dhe nga 20 marsi deri më 19 prill, dielli që sjell vitalitet do të fillojë një cikël krejtësisht të ri përmes zodiakut duke u zhvendosur në shenjën tuaj, duke ushqyer besimin dhe oreksin tuaj për në qendër të vëmendjes. Çfarëdo që keni ëndërruar gjatë javëve të fundit, tani mund të fillojë të realizohet.

Advertisements

Demi

Sezoni i Peshqve ka tendencë të ndihet mjaft social dhe optimist për ju, Demi, falë një grupi planetësh që lëvizin në zonën tuaj të miqësisë dhe dëshirave afatgjata. Dhe rreth datës 2 mars, kur edhe hëna e re bie atje, do të keni një mundësi të ëmbël për të fituar qartësi rreth një objektivi të madh që dëshironi të arrini si pjesë e një ekipi ose grupi. Të qenit i veçantë për atë se kush ju nevojitet në krah për të kaluar vijën e finishit është veçanërisht thelbësore tani – por, falë rolit me fat të Jupiterit në këtë ngjarje hënore, ju mund të besoni se fati është në anën tuaj. 5 marsi, kur dielli i sigurt dhe Jupiteri çiftëzohen, mund të jetë një moment i mrekullueshëm për të rrokullisur topin. Të nesërmen, më 6 mars, si Venusi social ashtu edhe Marsi që merr pjesë, do të kalojnë në zonën tuaj të karrierës, ku do të qëndrojnë përkatësisht deri më 5 dhe 14 prill, duke forcuar vendosmërinë dhe sharmin tuaj në ndjekjen e ëndrrave tuaja profesionale.

Ky ndryshim mund të përfitojë aq shumë nga jeta juaj e punës, saqë mund të jeni në rregull me vendosjen e përgjegjësive tuaja në kontrollin e lundrimit rreth datës 18 mars, kur hëna e plotë është në zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes. Do të ndiheni sikur keni nevojë të ndani emocionet tuaja më të përzemërta, të jeni të guximshëm dhe të veproni në mënyrë spontane në mënyrë që të përballeni me energjinë intensive të momentit. Bëj më të mirën të dalësh nga koka jote dhe shko me zorrët. Dhe nga 20 marsi deri më 19 prill, kthesa e sigurt e diellit në zonën tuaj të spiritualitetit ju shtyn edhe më shumë nga praktika dhe konkretja dhe drejt eterales dhe ëndërrimtares. Marrja e shënimeve të asaj që është e gjallë në imagjinatën tuaj mund të përkthehet në sukses të merituar në rrugë.

Binjakët

Dielli i sigurt, Jupiteri me fat dhe Neptuni shpirtëror kanë lëvizur të gjithë në zonën tuaj të karrierës për disa javë tani, kështu që shanset janë që ju jeni ndjerë më i frymëzuar kur bëhet fjalë për rrugën tuaj profesionale. Dhe rreth datës 2 mars, kur hëna e re bie gjithashtu atje, duke u rehatuar me Jupiterin e përqendruar në foto të mëdha, ka të ngjarë të jeni gati të zero në një vizion specifik për të ardhmen tuaj. Nëse jeni duke menduar të paraqisni CV-në tuaj për mundësi të reja pune, të hartoni një plan biznesi ose të rimendoni plotësisht se si e keni përcaktuar suksesin, ky mund të jetë një moment fatlum dhe i shtrirë. Më pas, më 6 mars, Marsi dhe Venusi social kalojnë të dyja në zonën tuaj të aventurës, duke e bërë edhe më të lehtë për ju daljen nga zona juaj e rehatisë, veçanërisht së bashku me miqtë dhe të dashurit. Planifikimi ose një udhëtim në distanca të gjata mund të jetë një mundësi për t’u afruar edhe më shumë.

Rreth datës 18 mars, kur hëna e plotë të jetë në zonën tuaj të shtëpisë, do të dëshironi të keni më shumë ekuilibër mes punës dhe jetës. Ngjarja hënore përfshin një kënd harmonik ndaj Plutonit transformues dhe një kundërvënie ndaj Neptunit shpirtëror, gjë që mund ta bëjë më të lehtë futjen në imagjinatën tuaj dhe hapjen në një ndjenjë fuqie. Përballja me plagët e vjetra emocionale mund të jetë një mënyrë produktive për të përballuar çdo emocion sfidues që shfaqet tani. Dhe sapo dielli i sigurt të hyjë në zonën tuaj të miqësisë më 20 mars, ku do të qëndrojë deri më 19 prill, prioritizimi i aktiviteteve në grup mund të jetë çelësi për të ecur drejt vijës së finishit për qëllimet tuaja më të larta.

Gaforrja

Rreth datës 2 mars, do të ndjeni atmosferën e hënës së re që godet zonën tuaj të aventurës, duke ju frymëzuar të dilni nga rutina juaj e zakonshme në mënyrë që të përjetoni diçka të re dhe emocionuese. Bërja e planeve për pranverën dhe verën – ndoshta një ditëlindje pushimi? — mund të jetë veçanërisht gjallëruese dhe falë lidhjes fatlume të Jupiterit me la luna, do të ndiheni gjithashtu tepër optimistë. Më 5 mars, dielli i sigurt bashkohet me Jupiterin, duke e bërë këtë ditë për të kapërcyer planet e mëdha që keni pasur në pritje. Të nesërmen, pasi keni kaluar mjaft kohë duke lëvizur në zonën tuaj të partneritetit, si Afërdita romantike ashtu edhe Marsi i ri do të zbresin në zonën tuaj të intimitetit seksual deri më 5 dhe 14 prill respektivisht. Javët e ardhshme mund të jenë disa nga më të vështirat kohët e fundit, në të cilat do të jeni më në kontakt me dëshirat tuaja dhe do të jeni të gatshëm t’i ndani ato me dikë të veçantë.

Kur hëna e plotë zbret në zonën tuaj të komunikimit më 18 mars, mund të jeni pak të mbingarkuar nga kalendari juaj shoqëror dhe detyrat tuaja, por një qasje e matur dhe e orientuar nga detajet ju shërben mirë. Dhe falë një këndi pozitiv nga hëna te Plutoni i fuqishëm, intuita juaj tipike e mprehtë do të jetë më e fortë se kurrë, duke ju udhëhequr në rrugën më të mirë, më produktive – dhe më përmbushëse. Dhe nga 20 marsi deri më 19 prill, lëvizja e diellit që sjell vitalitet në zonën tuaj të karrierës mund t’ju detyrojë të dilni në qendër të vëmendjes për të paraqitur një plan loje për një projekt pasioni ose për të arritur aspirata afatgjata. Edhe nëse njerëzit që ju duhet të nënshkruani strategjinë tuaj nuk po e ndiejnë atë, mbani mend se besimi juaj në veten tuaj është pothuajse gjithçka.

Luani

Ju ka të ngjarë të jeni tepër të vetëdijshëm për dinamikat e fuqishme të marrëdhënieve në jetën tuaj tani që jemi dy javë në sezonin e Peshqve, gjatë së cilës dielli i sigurt, sundimtari juaj, lëviz nëpër zonën tuaj të intimitetit. Ju jeni sfiduar të mendoni për atë që ju bën më të rehatshëm – dhe çfarë thjesht nuk ju përshtatet me intuitën tuaj. Dhe rreth 2 marsit, kur hëna e re zbret atje dhe çiftëzohet me Jupiterin me fat, do të jeni të përgatitur për të filluar një kapitull të ri në këtë pjesë të jetës tuaj. Kjo mund të nënkuptojë marrjen e një marrëdhënieje më të rastësishme në një nivel më të thellë, më të përkushtuar ose më të përmbushur shpirtërisht, ose të hyni në biznes me një mik, koleg ose partner. Edhe nëse gjithçka duket mirë në letër, do të dëshironi të siguroheni që të ndihet mirë në mënyrë intuitive.

Ndarja dhe edukimi i lidhjeve tuaja më të afërta vazhdon të jetë në fokus këtë muaj, Luan, sepse më 6 mars, Venusi romantik dhe Marsi i ri hyjnë në zonën tuaj të partneritetit, ku do të qëndrojnë përkatësisht deri më 5 dhe 14 prill, duke ushqyer një projektet në një. Pavarësisht nëse keni dashur ta arrini atë me dikë të ri ose të flisni për qëllimet e përbashkëta me S.O., kjo mund të jetë një periudhë produktive. Dhe nga data 20 mars deri më 19 prill, dielli që forcon vitalitetin lëviz nëpër zonën tuaj të aventurës, duke ju motivuar të ndërtoni disa momente që të hapin sytë dhe të rritin adrenalinën në jetën tuaj të përditshme. Kjo mund të duket si duke marrë një klasë që ju lejon të përmirësoni aftësitë tuaja dhe të avanconi karrierën tuaj ose të udhëtoni në një vend pushimi me avull për të cilin keni fantazuar për muaj të tërë.

Virgjeresha

Partneritetet janë fokusi juaj kryesor gjatë sezonit të Peshqve, Virgjëresha, falë diellit të sigurt që lëviz nëpër atë zonë, dhe për dy javët e fundit, ju keni qenë veçanërisht të fokusuar në atë se si mund të shfaqeni më së miri në atë më të afërt – dhe më të rastësishëm – -për-një obligacione. Prirja juaj është që shpesh t’i vendosni nevojat e të tjerëve përpara tuajave, por mësimi tani është të vendosni një ekuilibër midis të qenit në shërbim të të tjerëve dhe të qenit i vërtetë ndaj vetes. Kjo mund të dalë në dritë në atë që ndihet si një mënyrë e vërtetë në fytyrë rreth 2 marsit, kur hëna e re zbret në zonën e partneritetit tuaj dhe përshtatet me Jupiterin me fat, duke bërë që gjithçka në këtë pjesë të jetës tuaj të duket disi më e madhe. Gjëja më e mirë që mund të bëni tani është të qartësoni vizionin tuaj se si dëshironi që bashkëpunimet dhe lidhjet tuaja më të ngushta të duken në dy javë e gjashtë muaj nga tani, dhe më pas potencialisht ta mbyllni marrëveshjen me një ritual të ngarkuar shpirtërisht, si ndezja e një qiri. ose ditar.

Disa javë më vonë, rreth 18 marsit, hëna juaj e plotë vjetore godet dhe do të formojë një treshe pozitive ndaj Plutonit të fuqishëm në zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes. Mund të ndodhë që rreth hënës së re, thjesht po meditonit për atë që dëshironi të thoni, dhe tani, do t’i besoni edhe më shumë zorrëve tuaja dhe do të hapeni në një mënyrë që ju lë të ndiheni të fuqizuar dhe të sigurt. Vetëm mos u habitni nëse emocionet dhe konfuzioni janë të larta në krye. Në fund të fundit, kjo është një hënë e plotë. Ju mund të besoni se toni do të ndryshojë shpejt disa ditë më vonë, sepse nga 20 marsi deri më 19 prill, dielli i sigurt do të jetë në zonën tuaj të intimitetit, duke ju lejuar të kërkoni saktësisht atë që ju nevojitet për të përmbushur dëshirat tuaja midis çarçafëve. Përshëndetje, ethe pranverore.

Peshorja

Sezoni i Peshqve është zakonisht një kohë e zhurmshme, potencialisht edhe e furishme për ju, Peshorja, falë udhëtimit të sigurt të diellit në zonën tuaj të rutinës së përditshme. Dy javët e fundit ka të ngjarë të kenë qenë të mbushura me shumë punë dhe kujdes për detajet e përditshme të jetës. Dhe rreth datës 2 mars, kur hëna e re zbret atje, e shoqëruar me Jupiterin me fat, do të jeni të ndezur për t’u organizuar edhe më shumë dhe për të freskuar qasjen tuaj.

Ndërsa një pjesë prej jush mund të ndihet se është më mirë të jesh metodik, energjia e Peshqve është ëndërrimtare, shpirtërore, imagjinative, kështu që prekja e të gjitha atyre pjesëve të vetes mund të jetë çelësi për të sjellë më shumë ekuilibër dhe produktivitet në nxitimin tuaj të përditshëm. Disa ditë më vonë, më 6 mars, sundimtari juaj, Venusi romantik, zhvendoset në zonën tuaj të romancës, ku do të jetë deri më 5 prill, dhe Marsi që merr pjesë i bashkohet festës gjithashtu, deri më 14 prill, duke bërë muajin e ardhshëm dhe do të

ndryshojë. disa nga javët më të vështira për ju këtë vit. Jepni çdo dëshirë për të qenë më lozonjare dhe spontane, veçanërisht kur bëhet fjalë për atë që dëshironi romantikisht dhe seksualisht.

Rreth datës 18 mars, kur hëna e plotë zbret në zonën tuaj të spiritualitetit, do të ndiheni emocionalë dhe do të keni nevojë për më shumë R&R se zakonisht, kështu që dhënia e prioriteteve të kujdesit për veten mund të jetë mënyra më e mirë për të lundruar në energjinë dramatike të momentit. Dhe vetëm dy ditë më vonë, më 20 mars, dielli i sigurt rrëshqet në zonën tuaj të partneritetit, ku qëndron deri më 19 prill, duke e kthyer fokusin tuaj në një nga aspektet tuaja të preferuara të jetës: fillimi ose edukimi i lidhjeve një me një.

Akrepi

Gjatë gjithë sezonit të Peshqve, ju tërhiqeni nga aktivitete më të lehta, lozonjare dhe kreative se zakonisht, Akrep, falë rrugëtimit të sigurt të diellit nëpër zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes. Dy javët e fundit ka të ngjarë t’i jenë kushtuar të qenit në moment dhe t’i dorëzoheni dëshirave tuaja më të përzemërta pa analizat e shtuara në të cilat shpesh bini. Dhe rreth 2 marsit, një hënë e re atje çiftëzohet me Jupiterin me fat, duke e bërë këtë një nga mundësitë më të ëmbla që keni gjatë gjithë vitit për të nisur një kapitull të ri në jetën tuaj dashurie apo artistike. Nëse keni dashur të zhyteni në një projekt plot imagjinatë, takoni dikë të veçantë ose propozoni që ju dhe S.O. çoni marrëdhënien tuaj në një nivel tjetër, ky mund të jetë momenti.

Ju gjithashtu do të jeni më të fokusuar te familja, rrënjët tuaja dhe të ushqeni jetën tuaj të brendshme në përgjithësi, falë Venusit romantik dhe Marsit që udhëton nëpër zonën tuaj të shtëpisë nga 6 mars deri më 5 dhe 14 prill respektivisht. Prania e planetit të dashurisë dhe planetit të veprimit këtu mund ta bëjë më të lehtë se zakonisht të shijoni pushimet paqësore – dhe lëvizjen përpara drejt qëllimeve të përbashkëta – me më të afërmit dhe më të dashurit tuaj. Dhe rreth 18 marsit, kur hëna e plotë bie në zonën tuaj të rrjetit, bashkimi i forcave me miqtë dhe kolegët mund t’ju ndihmojë të ndiheni të lidhur, të parë dhe të mbështetur në një nivel krejtësisht të ri.

Shigjetari

Ka të ngjarë të keni qenë të fokusuar në jetën tuaj shtëpiake dhe të jeni rehatuar me VIP-at tuaj më shumë se zakonisht, falë udhëtimit të sigurt të diellit në zonën tuaj të shtëpisë që nga 18 shkurti. Dhe rreth datës 2 mars, kur hëna e re bie atje dhe çiftëzohet me sundimtar, Jupiter i shtrirë, do të keni një mundësi për të vendosur një qëllim të fuqishëm në lidhje me mirëqenien tuaj emocionale dhe lidhjet me njerëzit e dashur. Përdorimi i çdo gjëje që ju bën të ndiheni më të përqendruar ka të ngjarë të ofrojë shumë informacion se si mund të përfitoni më mirë nga ky moment. Disa ditë më vonë, më 6 mars, Venusi romantik dhe Marsi i orientuar drejt veprimit zhvendosen në zonën tuaj të komunikimit dhe ju do të dëshironi më shumë stimulim intelektual nga marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni beqar, debati i gjallë i nisur nga një takim mund të jetë çelësi i zemrës suaj dhe nëse jeni të lidhur, do të gjeni mënyra të reja për të mësuar dhe për t’u shoqëruar në çift (ndoshta duke marrë një klasë gatimi së bashku).

Rreth datës 18 mars, hëna e plotë zbret në zonën tuaj të karrierës, duke e kthyer vëmendjen tuaj në rrugën tuaj profesionale. Mund të jetë koha për t’u futur në qendër të vëmendjes dhe për të marrë më shumë përgjegjësi, për të ndërruar plotësisht marshin ose për të bërë një projekt për të cilin keni filluar për një kohë. Sido që të jetë, kjo është një pikë kulmore që do të jetë e vështirë të injorohet, dhe që mund të jetë e pakëndshme për momentin, por në fund mund t’ju shtyjë drejt së ardhmes suaj. Dhe më 20 mars, do të ndjeni se dëshirat e zemrës suaj janë absolutisht të arritshme pasi dielli të kalojë në zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes, ku do të qëndrojë deri më 19 prill.

Bricjapi

Sezoni i Peshqve është super-social dhe plot mundësi mësimi për ju, Kap, sepse dielli i sigurt po kalon nëpër zonën tuaj të komunikimit. Dhe rreth 2 marsit, hëna e re atje çiftëzohet me Jupiterin me fat, duke ju ofruar një kanavacë bosh mbi të cilën mund të vizatoni një vizion krejtësisht të ri për të ngopur oreksin tuaj për më shumë njohuri. Pavarësisht nëse dëshironi të eksploroni arsimin e lartë ose planifikoni një udhëtim rrugor në një destinacion të afërt që ofron mijëra histori dhe aktivitete turistike, ky moment mund të çojë në rritje të brendshme.

Më 3 mars, Venusi romantik dhe Marsi i orientuar nga aksioni bashkohen me Plutonin transformues në shenjën tuaj, duke e bërë këtë një moment që ndryshon lojën për t’u përshtatur me intuitën tuaj dhe për të hyrë në fuqinë tuaj, veçanërisht në drejtim të ndjekjes së qëllimeve personale me pamje të madhe. Më pas, më 6 mars, ata do të kalojnë në zonën tuaj të parave, ku, deri nga fillimi deri në mes të prillit, do të keni një shans unik për t’u lidhur me të tjerët dhe për ta çuar topin përpara në aspiratat tuaja financiare më ambicioze. Rreth datës 18 mars, kur hëna e plotë bie në zonën tuaj të aventurës, lëkundjet e gjërave dhe marrja e një hapi besimi – që, për të qenë të drejtë, mund të ndihet paksa jashtë karakterit – mund të jetë në fakt hapi juaj më i mirë i ardhshëm. Sapo dielli i sigurt të nisë një cikël krejt të ri përmes zodiakut dhe të hyjë në zonën tuaj të shtëpisë më 20 mars, ku qëndron deri më 19 prill, do të ndiheni sikur mund të kënaqeni me arritjet tuaja duke u kënaqur me më shumë pushim dhe relaksim me njerëzit e dashur. .

Ujori

Dielli i sigurt ka lëvizur në zonën tuaj të parave që nga 18 shkurti, duke ju drejtuar vëmendjen se si po sjellni para, duke i investuar ato dhe duke u ndjerë i vlerësuar — apo jo. Rrotat tuaja kanë qenë absolutisht duke u kthyer në mënyrën se si mund të bëni më shumë dhe të shiheni si pasuria që jeni. Dhe rreth 2 marsit, kur hëna e re bie atje dhe çiftëzohet me Jupiterin me fat, merrni parasysh të shkruani saktësisht atë që dëshironi të manifestoni. Ose bëni një bisedë me një koleg që ju njeh më mirë se kushdo dhe që do të shkonte të godiste për ju. Ose dërgoni CV-në tuaj tek punëdhënësit e ëndrrave. Nxitja, pasioni dhe vizioni juaj do të jenë ato që ju çojnë në nivelin tjetër profesional tani. Më 6 mars, Venusi i orientuar nga marrëdhëniet dhe Marsi i orientuar drejt veprimit kalojnë në shenjën tuaj – ku do të qëndrojnë deri më 5 dhe 14 prill respektivisht – duke ju bërë edhe më magnetikë dhe socialë. Nëse nuk e keni gjetur tashmë një mundësi të re emocionuese, aftësia juaj e zgjeruar për të krijuar lidhje domethënëse me të tjerët tani mund të jetë çelësi.

Rreth datës 18 mars, hëna e plotë ndriçon zonën tuaj të intimitetit, duke ju bërë të fokusoheni në mënyrën se si e keni ndarë veten tuaj emocionale me të tjerët. Nëse diçka thjesht ju vjen keq ose sikur nuk është aq reciproke sa duhet të jetë, ju do të dëshironi të thoni të vërtetën tuaj tani – dhe duhet patjetër, pasi mund të largoheni nga momenti duke u ndjerë sikur keni rimarrë fuqinë tuaj . (Ky është ndikimi i treshes transformuese të Plutonit në la luna.) Më pas nga 20 marsi deri më 19 prill, dielli i sigurt do të lëvizë nëpër zonën tuaj të komunikimit, duke rritur oreksin tuaj për shoqërim, stuhi mendimesh dhe për t’u bërë kreativ përkrah miqve.

Peshqit

Sezoni juaj ka qenë në ecje të plotë që nga mesi i muajit të kaluar, duke dhënë një shpërthim besimi dhe energjie imagjinative, me të cilat pa dyshim keni luajtur për të çuar përpara projektet tuaja të pasionit dhe qëllimet afatgjata. Nëse nuk keni qenë shumë të qartë se çfarë saktësisht dëshironi të arrini, merrni parasysh t’i kushtoni pak më shumë kohë kauzës rreth datës 2 mars, pasi hëna juaj e re vjetore ju ofron një shans unik për të ulur vizionin tuaj. Për shkak se hëna do të çiftëzohet me Jupiterin me fat dhe të shtrirë, jo vetëm që është në rregull, por edhe e preferueshme që të synoni për yjet; në fund të fundit, planeti më i madh i zodiakut ka të bëjë me të shkuarit në shtëpi ose në shtëpi. Dhe nga data 9 deri më 27 mars, lajmëtari Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj, duke i ndihmuar të tjerët të flasin gjuhën tuaj ëndërrimtare dhe krijuese dhe duke e bërë këtë periudhë veçanërisht të favorshme për të folur, për të propozuar, për të ideuar ose thjesht për të diskutuar më tej idetë tuaja më artistike.

Rreth datës 18 mars, hëna e plotë zbret në zonën tuaj të partneritetit, duke nxitur potencialisht dramë në marrëdhëniet një me një. Jeni duke u testuar në arritjen e ekuilibrit midis qëndrimit në këmbë për nevojat tuaja dhe njohjes së nevojave të një tjetri – qoftë ai SO, shefi, miku më i mirë, etj. – dhe duke ecur nëpër këtë mësim me sytë hapur dhe me gatishmëri për të mësuar jo vetëm që mund të forcojë lidhjen tuaj, por edhe të nxisë rritjen personale. Dhe duke folur për rritjen, sapo dielli i sigurt të bjerë në zonën tuaj të parave më 20 mars, ku mbetet deri më 19 prill, pranvera mund të sjellë një mori mundësish financiare.