Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton përmes një postimi në rrjetet sociale se është mbledhur Komiteti teknik i Ekspertëve për të vlerësuar situatën e pandemisë në vendin tonë.

Advertisements

Nisur nga statistikat e ditëve të fundit, ministrja Manastirliu njofton se gjatë kësaj mbledhjeje është parë si domosdoshmëri zbatimi rigoroz i masave, duke filluar nga mbajtja e maskës, distancimi, higjiena dhe vaksinimi.

“Me ekspertët e Komitetit Teknik për të diskutuar për situatën e epidemisë në vend dhe vlerësimin e masave anticovid.

Është domosdoshmëri zbatimi rigoroz i masave, duke filluar nga mbajtja e maskës, distancimi, higjiena dhe padyshim VAKSINIMI, si mjeti më i mirë për të shmangur format e rënda të sëmundjes dhe fatalitetet, në kushtet e përhapjes në vendin tonë të variantit Delta dhe Omicron.

#VaksinatShpëtojnëJetë”, shkruan Manastirliu.

Advertisements