Drejtori i Gazetës Telegraf, Ëngjëll Musai ka deklaruar se në protestën e sotme te selia e PD u përdor një helm shumë i rëndë, teksa ka publikuar edhe disa pamje që ka filmuar pranë selisë.

Advertisements

Ai shkruan se shikonte gra dhe pleq të shtrirë në tokë, të cilët nuk I ndihmonte dot, pasi edhe vetë nuk mere dot frymë për shkak të tymit

“U perdor nje helm shuume i rende. Isha tek vendi ku mbajne Bicikletat dhe u helmuam qe nuk kishim ku te shkonim. Gra e pleq te shtrire qe nuk i ndihmoja dot. Vete desh u mbyta se nuk merrja dot fryme. Pas ndonja 5 min qe mora veten fillova te filmoj. Ja pamjet dhe fotot qe kam marre une Sot“, shkruan Musai.